O nás

Jsme squashcentrum s dlouholetou tradicí a zároveň nejúspěšnějším centrem na poli závodního squashe.

Squashcentrum Strahov je pro Vás otevřeno od roku 1993, kdy byly uvedeny do provozu první kurty v Praze se standartními rozměry. Na konci devadesátých let byly kurty přesunuty do tribuny Spartakiádního stadionu při ulici Vaníčkova. Ve dvou provozovnách si můžete zahrát na celkem osmi kurtech značky Fiberesin nebo ASB, ohřát se v sauně či soláriu, nebo zajít na uvolňující masáž.

Naše centrum se zaměřuje na rekreační, výkonnostní i závodní sport. Díky tomu jsme jedničkou v Praze ve výchově talentů a i mezi prvními v celé ČR.

Nejlepším a nejúspěšnějším strahovským hráčem se stal bezesporu Jan Koukal, který v roce 2016 dosáhl na sedmnáctý titul mistra ČR (poprvé vyhrál v roce 1999 a titul se mu nepodařilo získat pouze v roce 2009). S týmem SC Strahov získal 9 x mistrovský titul v soutěži družstev. Dále je Jan Koukal vicemistr Evropy 2005, vítěz 29 turnajů PSA, mistr ČR v mužské čtyřhře 2005, akademický mistr ČR 2005 a semifinalista z mistrovství Evropy v roce 2006.

Když na svém sportovním vrcholu Jan Koukal v roce 2005 ze Strahova odešel, začali se na Strahově vychovávat další reprezentanti, Lukáš Jelínek, Ondřej Ertl, Jarda Čech, kteří v roce 2009 tvořili základ reprezentačního týmu na ME družstev a až do současnosti tvoří základ českého závodního squashe.

Strahovské squashcentrum spojuje v současnosti jak týmová tak i individuální utkání, hráče i trenéry a prostřednictvím akcí i profesionální hráče s rekreačními.

Squashové rakety a obuv
u nás levněji než na internetu.

Co u nás najdete?

Příjemné sportovní prostředí, které nabízí zajímavé akce pro veřejnost, veřejné klubové tréninky, jednodenní i vícedenní kondiční i squashová soustředění pod vedením zkušených Strahovských trenérů a turnaje pro hráče každé úrovně.

  • 25 monitorovaných parkovacích míst vzdálených 5 – 15 m od vchodu
  • pocit sounáležitosti s vrcholovým sportem ve středisku Nové kurty, kde lze najít sportovní vzory, které mohou být inspirací pro Vaši hru
  • squashovou školu mládeže, která již několik let dosahuje skvělých výsledků a zároveň navazující středisko vrcholového squashe
  • sportovní obchod – rakety, oblečení, speciální obuv

Chcete si zarezervovat squashový kurt?